BAYRAMI BÖYLE GÖRDÜM

Rahmet ayını uğurlarken güzel bir rahmet tablosu açıldı, seher vakti ve sabahın ilk ışıklarıyla beraber. “Rahmet mazharı” evlerinden çıkan her yaştan erkekler, rahmet damlaları misali sokakları doldurarak “toplumumuzda merkez olan” camilerde yerlerini aldılar. Aynı apartmanda oturmasına rağmen birbirlerini göremeyen niceleri, bu vesileyle, Rabbin huzurunda saf tutup omuz omuza verdiler. Birbirlerini gördüler. Bütün dünyaya ve İslam düşmanlarına gerçek fotoğrafımızı, birlik ve beraberliğin resmini gösterdiler.

Bu çapta senede iki defa gözükse de bu milletin asıl gücünü ve büyüklüğünü, Bayram Hutbesinde dokuz defa tekrar edilen, eşlik ettikleri tekbirlerde dillendirdikleri en büyük olana müteveccih yüzleriyle beyan ettiler.

Sosyal medya ve kirli siyasetin rağmına, bu milletin kodlarında mevcud, sonsuz kudrete ve büyüklüğe ram olmakla kazanılan gücü bu sabah bir kez daha izhar ettiler. Bütün camilerden yükselen “Allahu Ekber” nidalarıyla bütün dünyaya ve mükevvenata ilan ettiler.

Hesabi olanlara, toplumun ve onu meydana getiren insanların hasbi olan yönüyle dediler ki: Biz ehl-i tevhidiz; kıblemiz bir, Rabbimiz bir, dinimiz bir, kitabımız bir. Gücümüzü bir olandan, dolayısıyla birlik ve beraberliğimizden alırız. Sair zamanlarda yağmur katreleri gibi dağınık olduğumuza aldanıp da sakın üzerimize planlar yapmayın. Biz, Bayram Namazlarında gördüğünüz üzere, omuz omuza vermekle biri bin olan mümin ve Müslümanlarız. Kudreti sonsuz Rabbimizin huzurunda kenetlenir, her türlü ihanetin, tuzağın, oyunun, hesabın üstesinden geliriz -Allah’ın izniyle- dediler…

Küllendiğimiz doğrudur, bizimki küllerinden doğmak değil, üstümüzdeki külleri silkelemekten ibarettir. Her ne kadar şimdilik iki bayramda gözükse de bu, her günümüz Bayram olan günlerin habercisidir. Bayramlarda kazandığımız enerji ve sinerjimiz, doğalgaz ve petrol kuyuları gibi, yaklaştığını/geldiğini umduğumuz zamanını beklemekte, kendini daha net ve geniş olarak açığa vuracağı merhun zamanı intizar etmektedir.

Benim gördüğüm fotoğraf buydu. Eminim bu fotoğrafı bütün dünya da görüyor. Bunu her birimiz gördüğümüzde asıl Bayram yaşanacak, dünya Bayram yerine dönecek, inşallah…

Ramazan ve Cuma Bayramınız mübarek olsun, bereketi üzerinize olsun.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s