BU ATEŞ SENİ DE YAKAR EY AVRUPA!

Sene 610. Yer Mekke yakınlarında Nur Dağı’ndaki Hira Mağarası. Bütün dünyaya ve insanlığa kıyamete kadar nur ve ışık olacak, medeniyet verecek, bütün kötülükleri söküp atacak İlahi Kelamullah’ın ilk ayetleri indirilmişti.

Sonraki her dönemde olduğu gibi o zaman da yarasa fıtratlı münkirler vahyin nurundan rahatsız olmuş, gözlerini ve kalplerini ısrarla kapatmış, halkı da buna teşvik etmişlerdi.

O zamanın Rasmusları da “iktidarlarının kaybolacağından, nefsani özgürlüklerinin kısıtlanacağından, rahatlarının bozulacağından, etki alanlarının kırılacağından” dem vurarak Kur’an’ın hakikatlerine karşı çıkmış, fakat akıl ve mantıkla muhatap olup karşılık veremediklerinden savaş yolunu seçmiş, kendileriyle beraber pek çok kişi ve nesneye zarar vermişlerdi.

Yıl 2023. Yer İsveç’in Stockholm şehrindeki Türk Büyükelçiliğinin iki yüz metre yakını. Irkçı, İslam düşmanı bir siyasetçi bütün dünyanın gözü önünde İslam’ın mukaddes kitabı Kur’an’ı yakıyor. Bunu da devletinin izni ve polis korumasında gerçekleştiriyor. 

Saldırgan gerekçesini, “İslam ve Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İsveç’teki ifade özgürlüğüne müdahale etme çabasına karşı” olarak açıklıyor. Çanak tutan İsveç’in Dışişleri Bakanı da “İsveç’in çok geniş kapsamlı bir ifade özgürlüğü var” diyerek özrü kabahatinden büyük bir açıklama yapıyor…

Avrupa ateşle oynuyor…

Terör seviciliği ve teröre ev sahipliği yapanlara karşı, bu yanlıştan dönmeleri mukabilinde NATO oluru sağlanabileceği yönünde haklı bir talepte bulunan ülkemize alınan tavır çerçevesinde, akılsız herifin biri kalkıp Allah’ın kitabını yakıyor. 

Biz, tepkimizi olabilecek en üst seviyeden veriyoruz, veririz de… Fakat ey ahmak, elinde tuttuğun Allah’ın kitabı ve sen onu yakıyorsun. Bilmiyorsan da öğren, zira Allah elinde tuttuğun kitabında, “Şüphesiz Allah’ın ayetlerini inkâr edenler yok mu, onlar için pek şiddetli bir azap vardır. Hâlbuki Allah, Aziz (kudreti daima galip gelen)dir, intikam sâhibi (yapılan haksızlıkları cezasız bırakmayan)dır.”[1] buyurmaktadır.

Sene 571. Yer Mekke. Ebrehe de Kâbe’yi yıkmak niyetiyle Mekke’ye gelmiş, yol üstünde ne varsa talan etmiş, bir heyet mallarını geri istemek için Ebrehe’ye gitmişti. Heyetin başında Efendimiz (sav)’in dedesi Abdülmuttalip vardı. Ebrehe gururunun şaşkınlığıyla “Ben Kâbe’yi yıkmaya geldim. Benden vazgeçmemi isteyeceğinize mallarınızın derdine düşmüşsünüz” deyince, Abdülmuttalip bütün tevazuuyla şu cevabı vermişti: 

“Ben, develerin sahibiyim ve onları istiyorum. Kabe’nin ise asıl sahibi var. Onu o yüce sahibi korur!”

Nihayetinde Allah’ın askerleri Ebabil kuşları, gaga ve ayaklarındaki kızgın taşlarla Ebrehe ve ordusunu darmaduman etmişti. 

Sene 1918’ler ve sonrası… İki Dünya Savaşı sonuçları ve istibdadın kuvvet bulmasıyla İsveç’le beraber Norveç, Finlandiya gibi ülkeler, komünistlik ve dinsizliğin zararlarından korunmak için Kur’an’ı okullarda ders olarak okutmaya başlamıştı. Dünyayı yakacak dinsizlik ateşine karşı Kur’an’ı set yapmıştı.[2]

Sene 2023. Stockholm’de bir siyasetçi parçası, ateşin önünde set yaptıkları ve ateşten korunmaya çalıştıkları Kur’an’ı ateşe veriyor…

Avrupa ateşle oynuyor…

Ve yol iki gözüküyor. Ya Billstrom kafalılarla hareket edip, şeytanete özgürlük diyecek ve yaktığınız ateşin yakıtı olacaksınız ya da insaniyet-i kübra olan İslamiyet’in mukaddes kitabı Kur’an’a kulak verip dünya-ahiret mutlu ve mesut olacaksınız.

Unutma İsveç! İnsan seçtiğidir…


[1] Al-i İmran, 4

[2] https://oku.risale.online/mektubat/hutbe-i-samiye#440

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s